Tatuaże typu blizny – zalety, wady plus pielęgnacja

Skaryfikacja znana była już u ludów pierwotnych i plemion. Miała charakter obrzędowy i często związana była z kultem zmarłych. Ten zwyczaj związany był także z tzw. rytuałami przejścia, np. wejściem danej osoby w dorosłość. Było to takie nacinanie skóry i rozdrapywanie ran, aby po wygojeniu utworzył się konkretny wzór. Obecnie coraz bardziej modne są tatuaże typu blizny. Nie są one jednak tym samym, co skaryfikacja. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej, poznać ich zalety i wady, a także sposoby dbania o takie dziary.

Skaryfikacja a tatuaże typu blizny – co warto wiedzieć?

Skaryfikacja stosowana była i jest nadal stosowana przez wiele plemion. U aborygenów pozwalała zidentyfikować członków plemienia. W czasie walk odpowiednia skaryfikacja pozwalała odróżnić wojownika z własnego plemienia od tego z obcego plemienia. Poprzez takie znaki na ciele wojownicy, którzy przetrwali bitwę oddawali hołd bóstwom w które wierzyli, dziękując za opiekę. Skaryfikacja przez lata stosowana była do stygmatyzowania więźniów. Taki „zabieg” może wywołać tzw. szok endorfinowy. Wtedy postrzeganie rzeczywistości jest zaburzone, jest to tzw. wybuch hormonów. Skaryfikacja wykonywana jest poprzez nacinanie sterylnym skalpelem, usuwanie fragmentów skóry albo tzw. branding czyli wypalanie wzorów przy użyciu metalowego dłuta, elektrokoagulatora bądź lasera. Takie zmiany na skórze są nieodwracalne. Zatem jest inaczej niż w przypadku tatuażu, który można usunąć metodą laserową, dlatego warto zdecydować się nie na skaryfikację, a tatuaż typu blizna. Czym się charakteryzuje? Biały tatuaż wykonany jest białym pigmentem. Pozostawia on blizny, które prezentują się niczym obraz i taka technika nazywana jest nadmiernym brandingiem. Oczywiście może on się świetnie prezentować, ale trzeba znaleźć studio tatuażu, gdzie tatuażyści mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu tatuaży.

Poznaj zalety białych tatuaży

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że tatuaże białe stają się coraz modniejsze. Zatem będzie to ta zaleta, która jest ważna dla osób podążających za modą. Tatuaże białe w świetle dziennym są mniej widoczne. Zatem może to być tatuaż, który wybierze osoba obawiająca się reakcji szefa w pracy. Dzięki białemu pigmentowi można go wybrać nawet gdy obowiązuje formalny dress code. Na szczególne okazje takiego tatuażu nie trzeba przesłaniać, jest subtelniejszy nie rzuca się w oczy. Kobieta może np. postawić na motyw koronki. W ten sposób tatuaż będzie pasował nawet do eleganckiej sukienki czy sukni ślubnej. Tatuaż jest widoczny w świetle UV, co docenią osoby często bawiące się na dyskotekach. Podczas gdy tatuaże osób posiadających zwykłe tatuaże nie będą widoczne, biały tatuaż w takich warunkach będzie świecił i się wyróżniał. Powstają już też tatuaże, które oprócz białego pigmentu posiadają właściwości fluorescencyjne i są widoczne niczym odblaski gdy jest ciemno.

Wady tatuażu typu blizna

Biały tatuaż nie może być zbyt mały, aby nie został pomylony z blizną. Należy znaleźć dobre studio tatuażu, co może być też czasochłonne, bo nie w każdym tatuażyści wykonują tego rodzaju tatuaże. Jakość wykonania jest niezwykle ważna, aby tatuaż istotnie upiększał ciało, a nie je oszpecał. Dużo zależy też od jakości pigmentu, bo białe tatuaże z czasem mogą zacząć żółknąć. W przypadku ciemniejszej karnacji powstaje spory kontrast, zatem trzeba być na to przygotowanym, że w takim przypadku tatuaż będzie bardziej widoczny. Choć niekoniecznie należy to uznawać za wadę, bo w końcu po to wykonuje się tatuaż, by także inni mogli go zauważyć.

Jakie produkty do pielęgnacji tatuażu typu blizna wybrać i jak wygląda pielęgnacja?

Na pewno niezwykle istotne znaczenie ma proces gojenia. Pielęgnacja tatuażu w pierwszych dniach w niczym nie różni się od tej, która dotyczy każdego, kto robi sobie czarny czy kolorowy tatuaż. Zatem w przypadku białego tatuażu należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji tatuażu, w tym żel do mycia tatuażu, a także krem lub maść przyspieszającą gojenie. Przyda się także krem, który ma chronić tatuaż przed promieniowaniem UV. Dotyczy to każdego tatuażu i biały nie jest tutaj wyjątkiem.

Tatuaż typu blizna może być efektowny, jednak musi być dobrze wykonany. Jeśli jesteś nim zainteresowany, to koniecznie musisz znaleźć renomowane studio tatuażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *