Jakie zabawki na plażę wybrać? Poradnik

Chcesz dowiedzieć się, które zabawki najlepiej sprawdzą się podczas wakacji nad morzem? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu.

Zabawa na plaży to bez dwóch zdań jedna z tych rzeczy, które uwielbiają wszystkie maluchy. Spędzanie wakacyjnych dni wspólnie z rodzicami nad jeziorem lub morzem dostarcza wielkiej radości. Niestety dzieci bardzo szybko się nudzą i należy zapewnić im dostęp do odpowiednich atrakcji. Pomocne okażą się tutaj zabawki. Postaramy się wam podpowiedzieć jakie zabawki najlepiej zabrać na plażę, aby maluch mógł w pełni cieszyć się z odpoczynku.

Główne zalety zabawek na plażę dla maluchów

Zabawki na plaże oraz do wody oprócz sprawiania radości z zabawy mają także inne walory. Do listy ich zalet zaliczyć należy fakt, że pobudzają wyobraźnię dziecka, pomagają rozwijać zdolności manualne, sprawiają, że pociecha staje się ciekawsza świata oraz edukują malucha. Aby jednak zabawka spełniała wszystkie wymienione funkcje musi być ona odpowiednio dobrana do wieku i stopnia rozwoju dziecka. Zupełnie innych zabawek potrzebuje pięciolatek a zupełnie innych dwulatek.

Najlepsze zabawki na plaże to te pozwalające się bawić piaskiem

Nie zaskoczymy was chyba stwierdzeniem, że w większości przypadków najlepszymi zabawkami na plażę dla dzieci będą te umożliwiające zabawę piaskiem. Zastanówmy się na chwilę – przecież plaża to po prostu jedna wielka piaskownica ciągnąca się aż po horyzont. Przebywając zatem w tej ogromnej piaskownicy dzieci najchętniej tworzą budowle z piasku. W celu urozmaicenia i ułatwienia budowania piaskowych zamków i innych konstrukcji warto zainwestować w takie zabawki jak wiaderka, łopatki czy też grabki. Na rynku dostępne są też gotowe zestawy do zabawy w piasku, gdzie dzieci znajdą różnorakie foremki i wszystko to co niezbędne do tworzenia fantazyjnych piaskowych budowli.

Zabawki, które można wykorzystać podczas przebywania w wodzie

Drugą w kolejności, pod względem popularności plażowych zabawek będą te, które dziecko będzie mogło wykorzystać podczas przebywania w wodzie. Zabawki należące do tej kategorii mają najczęściej za zadanie nie tylko dostarczyć frajdy maluchowi, ale również zadbać o jego bezpieczeństwo. Przebywając nad jeziorem czy też morzem jako rodzice musimy zawsze zdawać sobie sprawę z faktu, że woda to nie tylko atrakcja, ale też potencjalne zagrożenia dla dziecka. Zachęcamy zatem do wyboru zabawek, które ułatwią dziecku utrzymanie się na wodzie. Mowa tutaj o materacach do pływania, dmuchanych naramiennikach czy też kołach do pływania z motywem ulubionej bajki.

Pozostałe zabawki polecane na plażę

Zabawa w piasku oraz wodzie to jednak nie jedyne rodzaje aktywności, jakie można zaproponować dziecku na plaży. W celu urozmaicenia rozrywki na plaży warto rozważyć zakup zabawkowego latawca, który będzie można wspólnie puszczać na wietrze. Świetnie sprawdzą się również dmuchane bańki. Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko zabrało na plażę swoje ulubione domowe zabawki. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że lepiej nie wybierać zabawek, do których może przedostać się piasek i w ten sposób je zniszczyć ( dotyczy to w szczególności zabawek posiadających wiele ruchomych części ).

Jak zadbać o zabawki na plażę?

Aby plażowe zabawki dziecka mogły posłużyć jak najdłużej warto o nie w odpowiedni sposób zadbać. Po zakończeniu zabawy zalecamy wrzucić je do wody z mydłem lub płynem do kąpieli w celu oczyszczenia. Po wszystkim kluczowe jest odpowiednie osuszenie wszystkich zabawek. Jeżeli chcesz mieć pewność, że na zabawkach nie ukryły się bakterie lub grzyby to raz w tygodniu wymocz je w roztworze wody z olejkiem z drzewa herbacianego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *