Sukienki koktajlowe, na jaką okazję się nadają?

Sukienki koktajlowe po raz pierwszy zostały zaprezentowane po II wojnie światowej, przez francuskiego projektanta Christiana Diora.

Jeśli chodzi o krój takich sukienek, zwykle sięgają one za kolano (chociaż spotykane są również takie do kostek). Są one szyte bardziej formalnie, niż zwykłe np. letnie sukienki, które można założyć na plażę, spacer po parku czy po mieście lub na letnią imprezę. Jednakże, sukienki koktajlowe mają mniej oficjalny i elegancki wygląd, niż suknie wieczorowe.

Na jakie więc okazje możemy zakładać sukienki koktajlowe?

W związku z tym, iż sukienki koktajlowe są dość zwiewne i wygodne, ale także i szykowne, ich przeznaczeniem są na tańce, spotkania przy kawie czy herbacie, kolacje firmowe bądź mniej formalne imprezy. 

Sukienki koktajlowe szczególnie sprawdzają się podczas takich okazji, jak uroczystości rodzinne, firmowe imprezy, randki, wizyty w kinie czy teatrze, mniej oficjalne bankiety lub kolacje w restauracji.

Jakie dodatki i makijaż dopasować do sukienki koktajlowej?

Jeżeli mówimy o makijażu, powinien on być raczej delikatny (bardziej codzienny, niż wieczorowy). Dodatki do sukienki należy utrzymać w podobnej kolorystyce, a przy doborze biżuterii trzeba zachować zasadę minimalizmu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *