Rodzaje butów męskich

Rodzajów butów męskich znajdziemy w sklepach czy w internecie bez liku. Różnią się one m.in.: formalnością, materiałem, z którego zostały wykonane oraz przeznaczeniem.

Buty na oficjalne okazje, buty eleganckie

Do tego rodzaju należy oksfordy oraz lotniki, które są najbardziej formalnym obuwiem. Najczęściej występują w kolorze czarnym.

Kolejne, bardzo oficjalne buty to derby (angielki). Na bardziej formalne okazje wybierzemy je w czarnym kolorze. Noszone na co dzień mogą być już jasne, np. jasnobrązowe. Większość eleganckiego obuwia męskiego w sklepach to właśnie derby. 

Następnie mamy do czynienia z brogsami. Jest to obuwie o zdobionej przy pomocy dziurek cholewce.

Jedne z najbardziej szykownych i modnych butów dla mężczyzn to monki z metalową klamrą oraz tzw. „saddle shoes”, czyli dwukolorowe eleganckie obuwie 

Buty casualowe

Bardziej casualowe, czyli do codziennego noszenia są loafersy (zwane również mokasynami), a także buty żeglarskie oraz wszelkie rodzaje butów sportowych.

Buty męskie za kostkę

Należą do nich workery, czyli ciężkie buty (np. marki Timberland), a także botki czy sztyblety, wyglądające dobrze np. z jeansami. Świetnie, do każdej stylizacji, będą prezentowały się również wiązane sznurówkami trzewiki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *