Łóżko podwójne – jakie wymiary będą najlepsze?

Łóżko to ważny element każdej sypialni. To ono odpowiada za nasz dobry sen oraz wypoczynek. Lecz aby tak rzeczywiście było, należy wybrać właściwy rozmiar materaca. Powinien on pasować także do wielkości pomieszczenia. Czym zatem kierować się przy zakupie dwuosobowego łóżka z materacem? Oto nasze wskazówki.

Łóżko małżeńskie o niewielkich wymiarach

Łóżko podwójne z materacem znajdziemy w sklepach w wielu wydaniach. Umożliwia to wybór wielkości dopasowanej do potrzeb korzystających z niego osób oraz metrażu sypialni. Najmniejszy dostępny rozmiar to 140×200 cm. Warto jednak pamiętać, że to opcja raczej niewielka. Traktuje się ją jako wariant ostateczny, gdy dysponujemy bardzo ograniczoną przestrzenią. Takie łóżko pozwala się oczywiście wyspać, choć nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla partnerów.

Znacznie lepszy wybór to 160×200 cm. Choć mogłoby się wydawać, że zaledwie 20 cm nie zmienia wiele, w praktyce ta różnica okazuje się odczuwalna, a komfort użytkowania zdecydowanie wzrasta. Takie łóżko podwójne z materacem sprzyja bliskości, ale i swobodnej zmianie pozycji podczas snu. Nie zajmuje też bardzo wiele miejsca.

Łóżko podwójne z materacem dla osób ceniących przestrzeń

Osoby poszukujące pełnego komfortu, ale też takie o niespokojnym śnie, zachęcamy do rozejrzenia się za większym rozmiarem łóżka. Tutaj w grę wchodzą już wymiary 180×200 cm. Zapewniają one naprawdę wystarczającą powierzchnię dla dwóch osób. Poza tym warto się na nie zdecydować, gdy wiemy, że rano w łóżku odwiedzają nas dzieci czy pies. Trzeba przy tym uwzględnić, że takie łóżko podwójne z materacem jest dość duże, dlatego najlepiej sprawdzi się w przestronnych sypialniach. W mniejszych pomieszczeniach okaże się przytłaczające, a przy tym utrudni przejście.

Ponadto na podstawie opisanych wyżej rozmiarów łóżek widać, że o ile zmienia się ich szerokość, długość pozostaje niezmienna. Otóż 200 cm to klasyczny rozmiar, odpowiedni dla większości klientów. Jedynie osoby bardzo wysokie powinny zainteresować się poszukiwaniem dłuższego materaca.

Łóżko podwójne z materacem a rozmiar sypialni

Trzeba również zadbać o to, aby łóżko pasowało do wielkości wnętrza, w którym się znajdzie. Oczywiście w dużych pokojach nie jest to problemem. Wówczas bez obaw decydujemy się nawet na model 180×200 cm. Więcej uwagi wymagają mniejsze pomieszczenia. Tutaj warto kierować się zasadą mówiącą, że między łóżkiem a ścianą ma pozostać 80 cm wolnej przestrzeni, minimalnie co najmniej 50 cm.

Co więcej, koncentrując się na wymiarach podwójnego łóżka z materacem, nie zapominajmy o jego wysokości. W sypialniach z niskimi sufitami spisują się niewysokie łóżka japońskie mierzące mniej więcej 30 cm. W dużych pokojach świetnie wypadną wysokie łóżka kontynentalne o wysokości 60-70 cm. Z kolei standardowe modele mają wysokość od 40 do 50 cm.

Świetnej jakości łóżko z materacem można znaleźć w ofercie sklepu internetowego MWM Meble. Przygotowaliśmy różne modele w opisanych wyżej rozmiarach. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *