plytki na podloge kuchnia

Jakie płytki na podłogę w kuchni?

Gdy remont kuchni dobiega końca, pojawia się dylemat, w jaki sposób ją wykończyć, aby była estetyczna oraz funkcjonalna. Najważniejszym elementem są ściany i podłoga, gdyż utrzymanie ich w czystości jest kluczowym wyzwaniem. Czy ściany pomalować farbą, a na podłodze ułożyć płytki? Wystrój wnętrza potrafi przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy, o czym pamiętać wykańczając kuchnię.

Farba czy płytki na ścianę w kuchni?

Nie ma tutaj uniwersalnej odpowiedzi. Kuchnia jest miejscem, w którym łatwo o zabrudzenia. Gotowanie, pieczenie, przygotowywanie posiłków – to idealne warunki na niezliczoną ilość plam. Popularnością cieszą się farby ścieralne, jednak nie stanowią idealnego rozwiązania. Żadnej nie można zmywać bez końca. Najprawdopodobniej po pewnym czasie, zostaną na ścianie nieestetyczne zacieki i plamy. Farba sprawdzi się w miejscach najmniej narażonych na zabrudzenia, np. w części jadalnej, przeznaczonej na stół i krzesła. Z kolei płytki ścienne spełniają wymogi niezbędne dla kuchni: są łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na wilgoć i funkcjonalne. Nadają się do zastosowania przy blatach kuchennym, piekarniku czy kuchence. Na rynku dostępne są kafelki o rozmaitych wielkościach, kolorach i teksturze. Duże zainteresowanie wzbudzają płytki do kuchni na ścianę Tubądzin z oferty sklepu Dekordia. Ponadczasowy design, wysoka jakość materiałów oraz piękne wzory sprawiają, że płytki te przypadną do gustu każdemu, nawet najbardziej wymagającemu klientowi.

Płytki do kuchni na podłogę – hit czy kit?

Kuchnia jest bez wątpienia sercem każdego domu, tym samym jest ona najintensywniej eksploatowana. Podłoga powinna być trwała oraz odporna na wilgoć i ścieranie. Dlatego płytki do kuchni na podłogę to najlepszy wybór – są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz odporne na zanieczyszczenia i wilgoć. Przy wyborze kafelek warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Płytki do kuchni na podłogę z połyskiem, w jasnym odcieniu, optycznie powiększą przestrzeń, natomiast ciemne – pomniejszą. Z kolei kafelki kolorowe, w macie lub we wzory, sprawdzą się, jeśli zależy nam na tym, aby nie było widać zabrudzeń. Dodatkowo nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter.

Czy kuchnia wykończona w płytkach to dobry pomysł?

Obawiasz się, że płytki do kuchni na podłodze i na ścianie to lekka przesada? Myślisz, że będą zbyt przytłaczające lub – co gorsze – nadadzą kuchni charakter łazienki? Aby tego uniknąć, zastosuj inny rodzaj płytek na podłogę, a inny na ścianę. Jeśli boisz się, że efekt będzie niespójny, użyj kafelek z linii jednego producenta. Duży asortyment posiada sklep Dekordia, oferujący unikatowe płytki ceramiczne od polskich i zagranicznych producentów. Szeroki wybór kafelek gładkich i we wzory umożliwia dobór płytek do każdego wnętrza.

Kuchnia na lata

Przy remoncie kuchni wybieraj rozwiązania korzystne dla siebie, aby codzienne użytkowanie było tylko przyjemnością. Pamiętaj, że zaaranżowane wnętrze będzie eksploatowane przez kilka lat, dlatego warto zaplanować jego wygląd jeszcze przed remontem. Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się co roku, kieruj więc się własnymi upodobaniami, nadając kuchni indywidualny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *