Jakie hokery wybrać do kuchni?

Hokery w kuchni stanowią nie tylko bardzo ważny element wyposażenia, często zastępujący klasyczne krzesła jadalniane, ale również wpływają na wystrój. Dopasowując je do swojego wnętrza, warto wziąć pod uwagę nie tylko parametry techniczne, ale również design. Jakie hokery wybrać do kuchni?

Krzesła barowe – z oparciem czy bez?

Wiele ciekawych modeli hokerów przypomina krzesła jadalniane, choć mają mniejszy rozmiar siedzisk i są wyposażone w inny rodzaj nóg. To znaczy, że posiadają oparcie, a często również podłokietniki. Wybór opcji z oparciem lub bez niego to tak naprawdę jedynie kwestia gustu gospodarzy. Warto wziąć jednak pod uwagę to, w jaki sposób najczęściej będzie się użytkowało hokerów. Jeśli w domu znajduje się oprócz lady barowej lub wyspy również tradycyjny stół jadalniany, wówczas hoker będzie stanowił tylko mebel, na którym będzie się przysiadało jedynie na chwilę, na przykład podczas gotowania czy szybkiej porannej kawy. Wtedy nie musi mieć oparcia. Gdy w małej kawalerce urządza się kącik jadalniany właśnie w postaci lady z dwoma hokerami, lepiej skłonić się ku wygodniejszej opcji z miękkim siedziskiem, oparciem, a nawet podłokietnikami – na takich krzesłach będzie można wygodnie usiąść, by spożyć posiłek.

Hokery obrotowe czy na czterech nogach?

W Radochach Gospochy dostępne są wysokiej jakości drewniane lub metalowe krzesła barowe na wysokich czterech nogach, posiadające specjalne podpórki pod stopy. Można o nich pomyśleć we wnętrzu kuchni klasycznej, bazującej na tradycyjnych rozwiązaniach. W nowoczesnych kuchniach lub aneksach kuchennych lepszym rozwiązaniem będzie, szczególnie przy małym metrażu, krzesło obrotowe. Jedna wysoka noga na solidnym podeście wyposażona w system obrotowy z regulacją wysokości siedziska oraz podpórką doskonale sprawdzi się w większości wnętrz. Dzięki możliwości regulacji i obracania siedziska taki hoker staje się naprawdę praktyczny, bo można z niego korzystać w sposób intuicyjny nawet w niewielkich kuchniach.

Jaki materiał obicia krzesła wybrać?

Choć mogłoby się wydawać, że eleganckie tkaniny obiciowe nie sprawdzą się w kuchni, w której nietrudno o zabrudzenie, to w istocie jest zupełnie inaczej. Miękki, elegancki i połyskujący welur to tkanina, którą łatwo się czyści i która zawsze wygląda efektownie. Warto pomyśleć również o ekoskórze, która nada kuchni jeszcze bardziej szlachetnego wyglądu, a pozwoli łatwo usunąć bez śladu wiele świeżych zabrudzeń. A co z kolorystyką, kształtem siedzeń czy ich wzorami? Tu panuje już pełna dowolność! Największą popularnością cieszą się hokery o innowacyjnych kształtach, z prostymi, geometrycznymi przeszyciami na powierzchni lub o gładkiej, jednolitej fakturze. Grunt, żeby krzesło barowe było stylistycznie dopasowane do reszty wystroju kuchni i nadawały jej „tego czegoś”, co przesądza o jakości aranżacji! Z pewnością wśród wielu nowoczesnych modeli uda Ci się znaleźć dokładnie ten, dzięki któremu Twoja kuchnia zyska na wyglądzie i stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna bez względu na metraż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *