Jakie buty do garnituru wybrać?

Garnitur składa się najczęściej z marynarki oraz dobranych do niej eleganckich spodni. Dodatkiem do garnituru może być muszka bądź krawat. Bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich butów pasujących do konkretnego kroju czy kolorystyki tego typu ubioru.

Gdzie najczęściej zakłada się garnitur i jakie jego kolory są najbardziej popularne?

Garnitur kojarzy się przede wszystkim z różnymi ważnymi uroczystościami takimi, jak śluby, wesela, pogrzeby, wyjścia do teatru, bankiety itd. Jednakże, wielu panów nosi garnitury również do pracy, gdyż tego wymaga dress code. 

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kolory dla garniturów, możemy wyróżnić: czerń, granat i jego odcienie oraz szarość, popiel. 

Jakie buty do konkretnego koloru garnituru?

Do czarnego garnituru wypada założyć tylko i wyłącznie eleganckie czarne buty. Szczególnie świetnie będą prezentowały się lakierki.

Do garnituru utrzymanego w odcieniach granatowych, pasować będą buty w kolorach: ciemnego brązu, burgund, czerni (na bardziej oficjalne okazje) oraz jasnego brązu i granatu (na mniej formalne imprezy).

Jeśli chodzi o garnitur w kolorze szarym czy popielatym, najlepsze będą buty czarne (na bardziej formalne imprezy) czy buty brązowe (na mniej oficjalne okazje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *