Jaki rozświetlacz wybrać do jasnej cery?

Rozświetlacz to przyjaciel każdej kobiety. Dzięki niemu uzyskuje się na cerze efekt świeżości i promienności, a także młodzieńczy blask. Rozświetlacz można stosować przy każdym typie i kolorze skóry, jednak kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie tego kosmetyku. Po jaki powinny sięgać kobiety o alabastrowej karnacji?

Czym jest rozświetlacz do twarzy?

Rozświetlacz to kosmetyk, który profesjonalnym wizażystkom znany jest od dawna. Był on must have eleganckich makijaży na wyjątkowe okazje i wielkie wydarzenia. Dziś kosmetyk ten coraz częściej wykorzystywany jest również do wykonywania make-up dziennego. Modę na jego stosowanie na co dzień zapoczątkowała celebrytka Kim Kardashian. To ona sprawiła, że na topie stała się połyskująca, świetlista cera, a także strobing, czyli makijaż podkreślający te miejsca na twarzy, które naturalnie odbijają światło.

Jak dobrać kolor rozświetlacza do karnacji?

Rozświetlacz do twarzy na półkach perfumeria.pl/collections/rozswietlacze pojawia się w wielu odcieniach – od bieli, przez róż, aż do brązów i złota. Kolor kosmetyku, po jaki sięgniesz, powinien być dopasowany do odcienia posiadanej karnacji. Panie o chłodnym typie urody najlepiej będą wyglądać w rozświetlaczach o zimnej tonacji różów. Takie kosmetyki pasują również do jasnej, alabastrowej cery. Dobrze będzie się ona również prezentować z preparatami ze złotymi drobinkami. Przy ciemniejszej -oliwkowej, opalonej lepiej sprawdzą się odcienie złota i brzoskwini, które pięknie podkreślą naturalny kolor skóry. Wśród dostępnych na rynku rozświetlaczy znajdują się też te uniwersalne, pasujące do każdej karnacji. Przyjmują one tzw. barwę szampana lub kości słoniowej.

Jak nakładać rozświetlacz na jasną cerę?

Rozświetlacz do twarzy to kosmetyk, którego musisz używać z umiarem, inaczej zachodzi ryzyko, że będziesz wyglądać jak kula dyskotekowa. Pamiętaj też, żeby na co dzień wybierać kosmetyki, które nie mają zbyt wielu drobinek brokatu – po takie rozświetlacze sięgaj, wykonując make-up na wyjątkowe okazje. W codziennym makijażu wykorzystuj też preparaty subtelne, delikatne i lekkie, nadające naturalny połysk. Nakładaj je na te części twarzy, które naturalnie odbijają światło, czyli nos, kości policzkowe, brodę, czoło, łuk kupidyna, obszar pod zewnętrzną częścią łuków brwiowych. Kosmetyk możesz też zaaplikować w kącikach oczu – pozwoli to je otworzyć i wyostrzyć spojrzenie. Najprościej rozświetlacz nałożyć specjalnym pędzlem do makijażu – ten sposób aplikacji sprawi, że naturalnie stopi się on z podkładem, a granica między nimi nie będzie widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *