Jaka sukienka na wesele będzie najlepsza?

Gdy dostaniemy zaproszenie na wesele, zaczyna się poszukiwanie w sklepach odpowiedniej sukienki. Musi ona na nas pasować, podobać się nam, być wygodna tak, aby komfortowo się w niej tańczyło. Ponadto, powinna być dopasowana do pory roku czy formalności wesela.

Właściwa sukienka na wesele nie będzie zbyt krótka ani uszyta z materiału o krzykliwym kolorze czy wzorze. Nie może być również zbyt „zwykła”. Sukienki, jakie nosimy na co dzień (np. krótkie jeansowe, obcisłe dzianinowe czy typowe letnie plażowe) niestety się nie nadadzą. 

Jaka więc będzie najlepsza sukienka ma wesele?

Nie należy przesadzać tutaj z przesadnym strojeniem się, tak więc powinnyśmy zrezygnować z kupna sukni balowej, wieczorowej. Co więcej, w takiej sukni nie będzie nam zbyt wygodnie w tańcu.

Najbardziej odpowiednimi sukienkami na wesele są sukienki koktajlowe. Są wystarczająco eleganckie na taką uroczystość, ale równocześnie nie aż tak oficjalne jak suknia wieczorowa. Ponadto, sukienki koktajlowe szyte są ze zwiewnych materiałów, więc zapewniają nam komfort w tańcu. 

Co z dodatkami, biżuterią?

Jak powszechnie wiadomo, dodatki powinny być dobrane pod kolor sukni. I panuje tu taka zasada: im bardziej skromna sukienka, tym bardziej można „poszaleć” z biżuterią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *