nowoczesna kuchnia lampy

Jak wybrać odpowiednie lampy do nowoczesnej kuchni?

Odpowiednie oświetlenie kuchni jest bardzo istotne. Wpływa bowiem na komfort jej użytkowania, a dodatkowo pozwala podkreślić charakter wnętrza. Wybierając lampy do kuchni, należy pamiętać o zachowaniu spójności stylu oraz wyborze odpowiedniej barwy i nasycenia światła. Jakie lampy sprawdzą się w przypadku nowoczesnej kuchni?

Oświetlenie wiszące

Jedną z opcji na nowoczesne lampy do kuchni jest wybór oświetlenia wiszącego. Zamontowanie lampy na suficie pozwala z łatwością rozjaśnić całą powierzchnię pomieszczenia. Ponadto oświetlenie wiszące może być montowane na różnej wysokości. Jeśli chcemy wpasować się w styl nowoczesny, to lampy wiszące powinny być wykonane z metalowych bądź miedzianych elementów. Szczególnie dobrze prezentują się duże klosze wykonane właśnie z tych materiałów. Jeśli chodzi o kształt kloszy wiszących, to warto wybierać te geometryczne. Co więcej, ich minimalistyczny styl również doskonale wpasuje się do nowoczesnej kuchni.

Oświetlenie dodatkowe

Naszą nowoczesną kuchnię możemy wyposażyć również w oświetlenie dodatkowe. Pozwoli ono na doświetlenie powierzchni roboczej, ale też na wydobycie piękna nowoczesnego stylu mebli. Jako oświetlenie dodatkowe najlepiej sprawdzają się lampy LED montowane na powierzchni mebli. Ponadto oświetlenie LED można zamontować wewnątrz przeszklonych szafek, dodatkowo eksponując zawartą w nich zastawę stołową. Kolor oświetlenia LEDowego może być bardzo różnorodny. Począwszy od tradycyjnego ciepłego żółtego odcienia, po zimną biel oraz barwną kolorystykę. Z łatwością dopasujemy więc barwę oświetlenia LED do koloru mebli oraz całej kuchni.

Oświetlenie dekoracyjne

Nowoczesną kuchnię możemy wyposażyć również w lampy dekoracyjne. Doskonale sprawdzą się przykładowo nad stołem. Można zdecydować się na lampy pojedyncze nisko zwisające lub też kilka kloszy o finezyjnych kształtach. Pamiętajmy, tylko aby kolorystyka i materiał, z którego są wykonane, nawiązywał do nowoczesnego stylu całej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *