Jak pachnie francuski szyk?

Przykładami francuskiej elegancji jest nie tylko mała czarna od Chanel czy apaszka od Hermesa. Chcąc zachwycać paryskim szykiem, koniecznie musisz uzupełnić swoją kosmetyczkę o eleganckie zapachy – najlepiej marek wywodzących się z Francji. Doskonale oddają one styl u Francuzek, który podziwiany jest na całym świecie. Po które pachnidła sięgać, jeśli chcesz naśladować styl Francuzek?

Zapach to twoja wizytówka

Francuzki do pięknych zapachów podchodzą bardzo poważnie. Ulubionymi perfumami skrapiają się nawet jeśli idą na przysłowiowe zakupy do spożywczaka. Dzięki temu, że zapach towarzyszy im przez cały czas, staje się on ich wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Takie podejście do perfum mieszkanki Francji zawdzięczają Coco Chanel, która zaszczepiła w nich silne przekonanie, że perfumy są tak samo ważne jak strój czy make-up.

Perfumy, które pachną francuskim szykiem

Francuskie perfumy to te eleganckie, szykowne, luksusowe. Zapachy tworzone przez francuskie marki oparte są o klasyczne składniki zapachowe, uniwersalne i ponadczasowe. Można się o tym przekonać na tagomago.pl/collections/chloe, gdzie dostępne są modne od wielu lat perfumy Chloe, Chanel, Yves Saint Laurent czy Balenciaga. To właśnie ten ostatni projektant proponuje jedne z ulubionych zapachów mieszkanek stolicy Francji. Pachnidło nazywa się tak samo jak ona, czyli Paris i inspirowane jest szykiem francuskiej aktorki i piosenkarki Charlotte Gainsbourg. Perfumiarzem, który stworzył ten zapach jest Olivier Polge jeden z najbardziej rozpoznawanych nosów współczesnego perfumiarstwa. W szykownym flakonie perfum Paris zamknął aromat fiołka, pieprzu i piżma.

Francuskiej elegancji szukać możesz również u perfum Chloe. Najpopularniejszym zapachem tego domu perfumeryjnego są perfumy o tej samej nazwie, czyli Chloe. Wyróżniają się one elegancją, ale w nowoczesnym wydaniu. Uwielbiane są przez kobiety pewne siebie, odważne, śmiało dążące do relacji swoich marzeń i pragnień. Pachnidło oczarowuje kobiecymi, subtelnymi akordami róży i piwonii, a także kokieteryjną frezją oraz liczi. W propozycji Chloe nie brakuje też akordów magnolii, cedru, bursztynu.

Mówiąc o francuskim szyku, nie można też nie wspomnieć o perfumach Chanel. Mają one symbol ikony i legendy. Po zapachy Chanel chętnie sięgają kobiety na całym świecie, bez względu na wiek czy gusta zapachowe. Najbardziej rozpoznawalnym zapachem jest Chanel No.5, jednak warto mieć na uwadze, że Coco stworzyła jeszcze wiele pięknych zapachów, które warto brać pod uwagę, kompletując garderobę w paryskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *