Idealna sukienka na lato, czyli jaka?

Lato w modzie kojarzy nam się przede wszystkim z feerią barw, odcieniami wody morskiej, paskami marynarskimi, kwiatowymi wzorami oraz jasnymi kolorami. Materiały, z których szyte są ubrania na tą porę roku powinny być przewiewne i lekkie. Tak samo jest w przypadku letnich sukienek.

Jakie trendy pojawiają się w sklepach i na wybiegach latem oraz jakie sukienki są wówczas najmodniejsze?

Do najbardziej typowych oraz popularnych trendów w modzie letniej należą wzory kwiatowe. Jednakże należy dobierać wielkość printu kwiatowego do figury; szczupłe panie mogą zdecydować się zarówno na materiał w drobniutkie kwiaty, jak i sukienkę w wielkie kwiatowe wzory, podczas gdy panie o bujniejszych kształtach powinny wybierać tylko ten drugi typ (optycznie wyszczupla on figurę). 

Kolejnym modnym wzorem są marynarskie paski. Kojarzą się nam one z wakacjami nad morzem czy pływaniem żaglówką. Zakładając sukienki w paski, puszyste panie powinny wybierać szerokie pasiaste wzory.

Z jakiego materiału sukienkę wybrać?

Na wyjątkowo ciepłe dni najlepsze będą cieniutkie oraz przewiewne sukienki z lnu. Skóra będzie mogła swobodnie pod nim oddychać, a także wydzielać mniej potu. Ponadto, jasne sukienki wykonane z lnu wyglądają bardzo efektownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *