Dobierz maszynkę do golenia do rodzaju zarostu, ale i swojej skóry – wszystko, co musicie wiedzieć na ten temat!

Wybór odpowiedniej maszynki do golenia jest często bardzo trudny. Tutaj w żadnym wypadku nie można pójść na „żywioł”, bo niestety można to bardzo boleśnie potem odczuć. Źle dobrana maszynka może bardzo podrażnić skórę i wtedy nawet dobre balsamy łagodzące nie pomogą. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, jak dobrać rodzaj maszynki do rodzaju zarostu i skóry. Poznajcie wszystko, co musicie wiedzieć na ten temat.

Dobre golenia ma kolosalne znaczenie

Maszynki do golenia są różne. Jedne lepsze, a drugie gorsze, ale poza wyborem samego modelu, trzeba pamiętać, jak ważny jest sposób golenia. Jeżeli chcecie uniknąć podrażnień, to w przypadku golenia manualnego absolutnie nie możecie pozwolić sobie na golenia na sucho. Wtedy nie tylko bardzo łatwo się zaciąć, bo jeszcze łatwiej jest podrażnić skórę i spowodować jej pieczenie. Jeżeli sądzicie, że nie może być gorzej, to musimy Was rozczarować, bo może. Wystarczy, że Wasze partnerki zaczną jednorazówkami golić nogi… Wtedy gratis poza pieczeniem i podrażnieniem możecie zyskać uczulenie. Oczywiście na samym początku należy wybrać sam rodzaj golenia. Może być rzecz jasna manualne, ale i za pomocą golarek elektrycznych.

Maszynka do golenia męskiego zarostu z wymiennym wkładem to dobry wybór

Na pewno w przypadku mocnego, grubego, ale i ostrego zarostu dobrym wyborem jest maszynka do golenia męskiego zarostu z wymiennym wkładem. Dzięki niej można uzyskać efekt na gładko. Wystarczy tylko użyć kremu do golenia czy pianki i już można szybko i łatwo pozbyć się zarostu. Takie rozwiązanie można uznać poniekąd za uniwersalne, bo sprawdzi się nawet przy golenia rzadkiego zarostu czy bardzo delikatnej skóry, która jest skłonna do podrażnień. Musicie wiedzieć, że niezbędne w takim przypadku jest użycie nieco większej ilości pianki, która będzie stanowić barierę ochronną, zabezpieczającą przez podrażnieniem.

Są i tacy mężczyźni, którzy maja gruby zarost i delikatną skórę i również w tym przypadku golenie manualne sprawdzi się dla nich najlepiej. Jednak trzeba uświadomić sobie, że maszynka maszynce nierówna i lepiej postawić na modele z wymiennymi żyletkami. Zwróćcie jeszcze uwagę na sam materiał i najlepiej postawić na maszynkę z głowicą wykonaną z metalu nierdzewnego. Może być to np. mosiądz. Świetnym wyborem są modele, które posiadają regulację ekspozycji ostrza, a to oznacza, że bardzo łatwo ustawić maszynkę pod kątem swoich preferencji.

A może golarka elektryczna?

Dużą popularnością cieszą się golarki elektryczne. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że nie są one w stanie zapewnić tak idealnego efektu golenia jak te manualne. Dlatego też nie ogolicie się nimi idealnie na gładko. Jednak ich zaletą jest fakt, że nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych kremów, choć jeżeli macie bardzo delikatną skórę, która jest skłonna do podrażnień, to rzeczywiście i takie golenia może spowodować podrażnienie. Natomiast do skóry normalnej są całkiem ok, o ile nie zależy Wam na idealnie gładkiej skórze.

W przypadku skóry obciążonej ryzykiem wrastania włosków, ale i pojawiania się guzków zwykła maszynka elektryczna może się nie sprawdzić i tutaj lepiej postawić na golarki foliowe. Zmniejszają one ryzyko podrażnień, choć nie zapobiegają im całkowicie. Wynika to z faktu, że głowica foliowa podczas golenia nie nagrzewa się tak szybko. Tutaj polecamy modele wyposażone w trzy folie.

Maszynka elektryczna na mokro – czy takie rozwiązanie się sprawdza?

Dostępna jest także maszynka elektryczna do golenia na mokro. Jest ona szczególnie polecana w przypadku skóry skłonnej do podrażnień, ale i dla mężczyzn mających gruby i gęsty zarost. Na pewno dużą jej zaletą jest fakt, że można się nią golić na mokro, nawet i pod prysznicem. Jednak do najbardziej twardego zarostu trzeba stosować piankę czy krem, podobnie jak przy goleniu manualnym. A jednak nie osiągniecie tak dobrego efektu jak przy maszynce na żyletki, choć cena dobrej golarki elektrycznej jest wysoka.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i cieszcie się miękką skórą bez podrażnień. Przestrzegamy też przed dzieleniem się maszynką z partnerką, bo to dobrze się nie kończy i czeka Was nie tylko podrażnienie, ale i uczulenie. A przecież tego nie chcecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *