5 rad – jak zadbać o starzejącą się skórę

Proces biologicznego starzenia się skóry zaczyna się wcześnie, bo już około 25 roku życia. W związku z tym warto zadbać o to, aby jak najdłużej zachowała swoje walory. Większość z nas, myśląc o starzeniu, obawia się przede wszystkim o skórę twarzy, która jest naszą wizytówka, dlatego warto poznać 5 prostych rad, które pomogą ją chronić.

1. Ochrona przed promieniowaniem UV

Słońce znacząco przyspiesza proces starzenia się skóry. Nadmiar promieniowania UVA uszkadza włókna kolagenowe oraz cząsteczki kwasu hialuronowego, dzięki którym skóra jest jędrna i gładka. Z kolei nadmiar promieniowania UVB prowadzi do podrażnień, alergii, a nawet nowotworów, więc należy go unikać nie tylko ze względów estetycznych.

Należy na co dzień stosować krem z filtrem, który chroni skórę twarzy przed negatywnymi efektami promieniowania UV oraz unikać ekspozycji na słońce w nadmiarze.

2. Odpowiednie nawilżanie skóry

Skóra przez cały czas powinna być odpowiednio nawilżona. Jak o to zadbać? Przede wszystkim należy zacząć od podstaw, czyli picia przynajmniej dwóch litrów wody dziennie w przypadku kobiet oraz trzech w przypadku mężczyzn.

3. Domowa klinika skóry

Punkt drugi bardzo płynnie przechodzi w trzeci, ponieważ o nawilżenie, ale też zdrowie i kondycję skóry twarzy można zadbać dzięki domowym metodom kosmetycznym. Można stosować różnego rodzaju maseczki, ale najprostsza i najczęściej stosowana metoda to kremowanie.

Dobry krem do twarzy powinien być dobrany do wieku i kondycji skóry. Powinien zawierać aktywne składniki oraz witaminy. Na uwagę zasługują: retinol, witaminy C i E, koenzym Q10 czy kwas hialuronowy.

4. Usuwanie makijażu i stosowanie właściwych kosmetyków

Ważne jest także to, aby przed pójściem spać dokładnie oczyścić twarz z makijażu, co ułatwia nocną regenerację skóry.

Z kolei podczas zakupów musimy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków. Po pierwsze, dostosowanych do naszego typu skóry. Po drugie, takich, które nie zawierają szkodliwych składników.

5. Korzystanie z klinik urody

Zabiegi, które oferują kliniki urody, pozwolą nam zahamować proces starzenia się skóry twarzy oraz usunąć jego efekty. Warto oddać się w ręce ekspertów, którzy wiedzą, jak skutecznie pozbyć się tzw. kurzych łapek, głęboko oczyścić i dotlenić skórę, usunąć zmarszczki, a także ją zregenerować.

Opracowanie tekstu przy współpracy z kliniką urody Beauty Duty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *